Opel ukázal aj úžitkové Combo, má nadviazať na úspechy predchodcu

1. februára 2019 od AktualityNové modely

Opel má Combo Van ako veľmi dobrého zástupcu segmentu. Veď dodávkových verzií sa predalo až 96 percent z  celého predaja Comba a patrí na prvú priečku rebríčka na Slovensku. Tesne za ním je Fiat Doblo a s odstupom, na treťom mieste, Dacia Dokker. Stále sa bavíme o plechových verziách. Osobné vedie Berlingo.

Nový Opel Combo nemá s predchodcom nič spločné, pretože Opel upustil od spolupráce s Fiatom a nastúpila nová spolupráca s Peugeotom a Citroënom ako členmi materského koncernu. Novinka tak zdieľa veľa prvkov s Berlingom a Partnerom. Partnerom, nie Rifterom, lebo ten je predsa osobný.

Model so sebou prinesie dva rázvory a možnosť odviezť 948 kilogramov v krátkej verzii. Dlhšia XL má priližne o 50 kilogramov menšiu nosnosť. Do oboch alternatív bude možné naložiť dve Europalety na šírku. Pre predĺženú karosériu je v ponuke aj možnosť nazvaná Crew Cab, ktorá ponúkne až 5 miest na sedenie. V krátkej kabíne sú dve, prípadne tri, ak majú spolucestujúci radi hru Sardinky.

Výbornou správou je, že Combo Van bude môcť byť vybavené aj indikátorom preťaženia. Vo verzii XL prepraví predmety až s dĺžkou 3,4 metra. Pre prípad núdze môže mať aj odklápaciu zadnú časť strechy, ktorá sa volá Girafon a umožňuje prepravovať ešte dlhšie predmety ako napríklad rebríky.

O situácii pri cúvaní informuje panoramatická cúvacia kamera. Oproti osobáku Opel pre istotu zdvihol aj svetlú výšku o 30 milimetrov.

Výber motorov bude obsahovať motory 1,5 CDTI a 1,6 CDTI. Dve slabšie verzie 1,5ky a obe 1,6tky budú kombinované výlučne s päťstupňovým manuálom. Budú mať výkony zhodných 55 kW (75 k) a 76 kW (102 k), alebo 73 kW (99 k) pre 1,6tku.

Najvýkonnejším agregátom v aktuálnej ponuke je 1,5 CDTI s 96 kW (130 k) a s manuálnou prevodovkou so šiestimi stupňami. Tú môže vystredať osemstupňový automat. V benzínovej ponuke sa časom objaví 1,2-litrový trojvalec s turbom.

Základná cena akčného 1,5 CDTI aj 1,6 CDTI s výkonom 55 kW (75 k) je 11 200 eur. Auto však nemá klimatizáciu (+1 000 eur, prípadne s rádiom +1 200 eur). Za zvýšenú nosnosť zaplatíte naviac 230 eur. Predĺžená verzia je len s výkonnejšími alternatívami agregátov. Oproti rovnako výkonnému základu predstavuje XL príplatok 800 eur. Úprimne, nechápeme, kto si za XL nepriplatí. Pri Life to je jasné, manévrovateľnosť, ale pri verzii Van je to naozaj nutné, miesta nikdy nie je dosť.

Opel pre Combo Van dáva štandardne záruku na 5 rokov.

FOTOSTORY

Prvé Combo čaká poslušne pri vchode, nebliká na privítanie

Combo Van je Van roka 2019!

Naozaj tam vlezú dve, len ich treba správne uchopiť.

Kvôli pracovným predpisom to nie je paleta Euro, ale obyčajná s rovnakými rozmermi. Taký Caterham medzi paletami

Koľko ľudí vlezie dovnútra? Informácia dôležitá najmä na ukrajinskej hranici.

Chlapi, uvoľnite miesto dáme!

Ešte jeden pán na kolená dáme. Nemalo to byť naopak?

Červený má viac šarmu ako biely

Tags: