Opel Combo už nebude Fiatom Dobló

21. februára 2018 od AktualityNové modely

Opel mal veľmi nesúrodú ponuku úžitkových vozidiel. Combo bolo teraz prezlečený Fiat Dobló, Movano je Renault Master a Vivaro je Renault Trafic. Teraz sa všetko ešte viac zamotá, keďže Opel prešiel pod krídla PSA. Psa nie ako Falca z Nekonečného príbehu, ale koncernu Peugeot Citroën.

Combo preto s Fiatom skončilo a nový model je príbuzný Berlinga. Kým Berlingo je funky a svieže, Combo má skôr tradičné tvary. Predok je takmer ako na Grandlande X, ale trochu ponaťahovaný. Maska chladiča s tradičným tvarom pre nové Ople je ľahko spoznateľná, rovnako ako tvar predných svetiel. Na boku sa veľa vody namútiť nedalo, takže tu je podobností s už predstaveným Berlingom naozaj dosť. Zadok je tiež takmer rovnaký.

V ponuke budú dve veľkosti, teda konkrétne dĺžky karosérie a v ponuke bude aj sedem miest. Kufor kratšej verzie po dekel bude 597 litrov, pri dlhšej až 850 litrov.

O motoroch zatiaľ Opel nič nehovorí, ale nám je jasné, že budú rovnaké ako v Berlingu. A platforma EMP2 ponúka aj trojvalec s objemom 1,2 litra spaľujúci benzín a tiež 1,5-litrový naftový štvorvalec.

Už teda chýba len posledný do partie, Partner od Peugeotu. A potom prídu rovnako tvarované úžitkové verzie.

Tags:  ,