Okruhový plnokrvník SBK na cesty od WSM

24. decembra 2018 od AktualityMotocykle

Milovníci motocyklov Ducati určite poznajú Walt Siegl Motorcycles. Používajú motory tejto talianskej značky (aj keď pod štvorkrúžkovým vedením, zatiaľ) a implantujú ich do jedinečných, ručne robených kúskov pre fajnšmekrov, ktorým nie sú konvenčné modely zo showroomu dosť dobré.

Aktuálne tu máme model SBK, v ktorom máte dokonca na výber medzi tradičným, vzduchom chladeným dvojvalcom a vodou chladeným štvorvalcom od Ducati, oba vychádzajú z modelu 1098 postaveným Bruce Meyers Performance. Rozdielne budú aj tlmiče výfuku, SC Project pre vodu a Arrow titanium pre vzduch. Údaje o výkone, bohužiaľ, známe nie sú ani pre jednu variantu, no zo skúseností vieme, že to bude niečo mimoriadne. WSM zostrojili vlastné elektronické rozhranie pomocníkov, vrátane trakčnej kontroly, bezspojkového radenia o stupeň hore a taktiež sa pohrali s projekciou zozbieraných dát na palubný počítač. Konštrukcia je totožná s východzím superbike, no prispôsobená na pohodlné a bezpečné použitie v premávke, najmä Ohlins špeciálne upraveným, aby s produktom WSM dokonale spolupracoval. Elektronicky si môžete nastaviť jazdné režimy od street módu plného asistentov až po veľmi citlivý okruhový mód, vyžadujúci od jazdca veľkú pozornosť a skúsenosti.

Obutie budú mať oba varianty rozdielne, štvorvalec dostane Dunlop Q4 na OZ Racing ráfikoch, dvojvalec zasa karbónové ráfiky BST s obutím Metzeler racing sliky. Po aktivovaní brzdovej páčky vám odozvu sprostredkuje cez Spiegler Performance vedenie zostava Brembo, monoblokové brzdiče na 330 mm kotúčoch. Karbón je všadeprítomný, kapotáž je kompletne vyrobená z uhlíkového vlákna váži len 4kg, taktiež pomocný rám a chvost za sedadlom vodiča a sacie potrubie, spolu necelý kilogram. Nádrž disponuje dvojitým karbónovým dnom, ktoré slúži ako veko sacej komory. Použitie tohto materiálu ušetrilo množstvo váhy, čo je v prípade okruhového motocykla jedno z kľúčových vylepšení. Celkovo sa dostali na hmotnosť 161 kg u vodou chladeného agregátu a 154 kg u vzduchom chladenej klasiky.

Detailnejšie údaje, vrátane ceny, o tomto drsnom skvoste známe nie sú. Každopádne, SBK od amerického producenta, je vždy ozdobou každého tripu, aj keď u nás viditeľného len veľmi zriedka.

Tags: