Okázalý Rolls-Royce Phantom s privátnou lóžou

8. apríla 2019 od Aktuality

Ak máte extrémne veľa peňazí a ešte radšej než riadiť vlastné auto sa nechávate voziť šoférom, Rolls-Royce je na tento účel jednoznačne tou najlepšou možnou voľbou. Na mysli máme konkrétne model Phantom.

Ten si vybral aj zákazník tejto značky, ktorý žije v Hong-Kongu. Nestačil mu však „iba“ katalógový model, ktorý zrejme neponúkal toľko súkromia ako by si predstavoval. Rolls-Royce teda na jeho prianie implementoval stenu, ktorá delí prednú časť pre vodiča a tú zadnú pre pasažierov. Lenže, tým to celé len začína. Celá zadná časť je dokonale zvukovo izolovaná, takže vodič nemá šancu zachytiť detaily obchodného rokovania či dvorenia dáme, odohrávajúceho sa vzadu. Na komunikáciu s prednou časťou totiž slúži niečo ako palubný telefón. Špeciálne však chceme vypichnúť strop posiaty hviedzami. Áno, čítate správne, strop je vybavený malými svetiekami, tak aby sa osadenstvo cítilo ako pod nočnou oblohou. Dispeje v sedadlách s rozmerom 12″ a špičkové audio samozrejme nemôžu chýbať, dá sa teda povedať, že Phantom je vybavený aj pojazdným kinom. Krásna biela koža kontrastuje s fialovými obkladmi a lakťovou opierkou. Inde by to asi pôsobilo extrémene gýčovo, tu je to vcelku akceptovateľné a ladí to aj s farbou karosérie. Chápeme, že ak má nejaké auto právo byť okázalé a výstredné, tak je to práve toto. Zaujímavým prvkom je štrbina nad stredným tunelom, slúžiaca na podávanie dokumentov či menších predmetov.

O cene nevieme nič a vlastne ani je taká podstatná, vzľadom na to, že ide o jediný špeciálny kus presne podľa túžob zákazníka. Je ale samozrejmé, že čiastka, ktorú zaň zaplatil, sa pohybuje v rádoch niekoľko stotisíc eur. 

Tags: