Nový Singer má menej ako tonu a 500 koní

15. novembra 2017 od AktualityTuning  Žiadne komentáre

Singer vyrába naozaj nechutne dokonalé Porsche. Asi dokonalejšie ako samotná fabrika. Teda nie vyrába, reštauruje a zakaždým im vdýchne určitú charizmu, alebo úplne novú osobnosť. Najnovší projekt je zase stelesnením dokonalosti.

Nový kúsok je zvonka zelený a zvnútra oranžový. Majiteľ, Scott Blattner, kúpil 911 z roku 1990 a doviezol ho do Singeru, lebo chcel znížiť hmotnosť a zlepšiť výkon. Toto asi naozaj nečakal. Hmotnosť klesla pod tonu, auto má 990 kilogramov.

A výkon? Pod ten sa podpísal aj Williams Advanced Engineering. Agregát je plochá šestka s objemom 4 litre. S atmosférickým plnením dosahuje úctyhodný výkon 368 kW (500 k). Ale šialenejšie je to, že točí až 9000 otáčok!

Williams tiež spolupracoval aj na karosérii, kde využil modernejší a aerodynamickejší prístup k jej stvárneniu. Odľahčenie je následkom použitia titánu, horčíka a karbónu. Svojim dielom prispel aj výrobca diskov BBS s kovanými osemnásťpalcovými kúskami, Michelin dodal pneumatiky Pilot Sport Cup 2, Brembo zase naštelovalo brzdy na celý výkon a Hewland dodal šesťstupňovú prevodovku z horčíku.

Podobnú úpravu spraví Singer až na 75 Porsche 911. Hovorí sa o cene milión eur.

Tags:  ,

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*