Nový Rapid sa bude volať Scala

19. októbra 2018 od AktualityNové modely

Modelu Rapid Spaceback pomaly začína odzváňať. V talóne však už má Škoda nástupcu, ktorého meno znie Scala. To sa dá preložiť ako „rebrík“, alebo „schodisko“. Je jasné, že význam nechce byť doslovný, ale skôr prenesený, v zmysle pokroku smerom nahor.

Scala bude postavená na známej podvozkovej platforme MQBA0, dobre známej z Volkswagenu. Veľkou nápovedou, ako bude tento nový model vyzerať, je koncpet Vision RS Hybrid, ktorý sa ukázal na autosalóne v Paríži. Samotní predstavitelia značky si od novinky sľubujú veľa, ich údajnou snahou je úplne predefinovať základný segment v ponuke Škody a Scala by mala byť akýmsi pionierom novej éry. Malý krok pre ľudstvo, veľký pre Škodu. Aj tak sa dá chápať nadšenie z toho, že pôjde o úplne prvé auto v histórií značky, ktoré ponesie na zadných dverách písmená Škoda namiesto tradičného znaku.

Žiadne bližšie technické detaily zatiaľ známe nie sú, nadšené slová predstaviteľov značky však sľubujú inovatívny model, ktorý by mohol započať novú etapu v históri malých modelov českej značky. Uvidíme, zatiaľ môžeme len špekulovať a to aj nad tým, že pod kapotou sa s veľkou pravedepodobnosťou objavia aj známe beznínove a naftové troj či štvorvalce. 

Tags: