Nový Ford Explorer v policajnom prevední pod názvom Police Interceptor

Už tento týždeň, presne 9. januára,by sa mala oficiálne predstaviť nová generácia Fordu Explorer, jedného z najpopulárnejších amerických SUV. Ford však zvolil pomerne netradičný prvý krok, keď najskôr vypustil do sveta obrázky policajnej verzie Police Interceptor.

Ten bude slúžiť americkým ochrancom zákona a vychádza práve z nového Exploreru. Predstavme si najprv jeho špecifiká a potom sa dostaneme k charakteristikám, ktoré by mala zdieľať aj sériová verzia. Policajný Interceptor je vybavený napríklad monitorovacím systémom, ktorý má dosah 270 stupňov okolo auta, taktiež vie v prípade nutnosti automaticky vytiahnuť okná a zamknúť dvere, auto tiež monitoruje svoj presný pohyb alebo zvláda veľmi drsné prejazdy cez koľaje či obrubníky vďaka zosilnenému podvozku. Brzdy aj chladiaci systém sú takisto oproti sérii vylepšené. 

Pod kapotou je štandardne 3.3 litrový hybridný šesťvalec EcoBoost spriahnutý s novou, desaťstupňovou automatickou prevodovkou. Samozrejme, Inception aj Explorer majú pohon všetkých štyroch kolies. V ponuke však bude aj konvenčný, benzín spaľujúci trojliter. Toto by malo platiť ako pre Inception, tak aj pre Explorer. Mimochodom, túto novú zbraň od Fordu už úspešne testuje polícia v Michigane a Los Angeles.

Presné technické údaje týkajúce sa výkonu, výbavy či ceny zatiaľ nie sú známe, ale dozvieme sa ich už o pár dní, teda na oficiálnej premiére 9.januára.