Nové svetlo do života Chironu

30. júla 2018 od AktualitySprávy

Nástupca Veyronu, model Chiron, sa v auguste dočká vylepšenia, ktoré prinesie viac svetla do kabíny a života jeho majiteľov. Nuž, sme si vedomí, že medzi našimi čitateľmi taký asi nie je, to nám však nebráni sa zasnívať a predstaviť si novú presklenú strechu tohto hyperauta.

Oficiálny názov tohto prvku výbavy je „Sky View“, z čoho je jasné, že slovné spojenie „hlava v oblakoch“ naberie v prípade Chironu konkrétnejší význam. Jedná sa o presklenú strechu vyrobenú zo štyroch vrstiev laminátu so špeciálnou štruktúrou. Okrem toho, že to celé vyzerá úžasne, čo platí najmä v prípade verzie na fotografiách, ktorej karoséria má krásny kovovo strieborný povrch ako pretekárske vozidlá rokov dávno minulých, je tu aj praktický rozmer. A síce zvýšenie miesta na hlavu o 2,7 cm. Nie veľa, avšak pre vyššie postavy môžu aj tie byť požehnaním. Každý panel meria 65cm x 44 cm, utlmenie hluku je samozrejme na špičkovej úrovni, rovnako ako aj nepriepustnosť tepla a slnečného žiarenia.

Oficiálne predstavenie je naplánované na august, dejiskom bude Pebble Beach v USA kde sa bude konať výstava Monterey Car Week, avšak objednávky Bugatti prijíma už dnes. Znie to síce neuveriteľne, ale je možné, že premiéra Sky View ostane zatienená. Bugatti tu totiž predstaví aj nový model Divo, ktorého predajná cena je vesmírnych 5,85 milióna USD a už pred oficiálnym odhalením je celá plánovaná produkcia vypredaná.

Tags: