Nové inteiréry Céčka a Véčka sú oblejšie

22. októbra 2013 od AktualityNové modely

To, že Céčko sa onedlho dočká nástupcu sa skloňuje už skoro rok. Vybiehajú rôzne fotky zamaskovaných kusov pri testovaní a špekulácie, čo to vlastne bude. My vieme presne, čo nové Céčko bude. Bude plnohodnotným konkurentom BMW radu 3, verzia F30. A ak to bude pokračovať tak ako doteraz, tak bude aj tou športovou alternatívou v triede prémiových sedanov strednej triedy. Aspoň do času, keď do týchto vôd skočí aj Jaguar.

Nové Céčko sa zvonka ukázalo len v náznakoch na videu na konci článku. Ale model W205, ako ho Mercedes označuje má odhalený interiér. A aby sme boli úprimní, nie je nudný a vyzerá naozaj exkluzívne. Srší z neho dynamika a vyzerá, že zabudol na hrany. Po vzore menších modelov bude mať niečo ako tablet pichnutý do vrchnej časti stredového panelu, uhlopriečka 7 palcov. Za príplatok bude až 8,4-palcový.

Po novom sa do Céčka dostane aj vzduchový podvozok Airmatic. Zaujímavý je aj systém, ktorý podľa GPS uzatvára vonkajšiu cirkuláciu podľa toho, či je auto v tuneli alebo vonku. Nový model bude mať aj nižšiu spotrebu, lebo v závislosti od použitého motora zhodil až 100 kilogramov. W205 sa predstaví v januári na autosalóne v Detroite.

V priebehu budúceho príde aj nová trieda V, ktorá nahradí model Viano. Poslúži aj ako náhrada zvláštnej triedy R. Najväčšia pravdepodobnosť je, že sa objaví na autosalóne v Ženeve v marci. S kódovým názvom W447 bude tiež luxusnou alternatívou Vita. Ako sa tak na ten interiér pozeráme, tak sa nám zdá, že Mercedes ich naozaj vie robiť fajnovo.

Pozrite si základné tvary Céčka v jemne odhaľujúcom videu:

Tags: