Nové Audi R8 prichádza v dobrej forme

26. októbra 2018 od AktualityNové modely

V dobrej forme na pohľad, ale aj v skvelej kondícii. Audi predstavilo novú verziu svojho superšportu R8, ktorá má okrem novej vizáže aj väčšie svaly.

Oproti predošlej oblej verzii je karoséria tejto novej viac hranatejšia, čo je badateľné už na prvý pohľad. Stačí sa zadívať na veľkú prednú masku či veľký zadný difúzor. Profil ale zostal veľmi podobný ako u predchodcu, takže na ceste nebduete mať problém identifikovať, že ide o R8. Zostal aj tradičný bočny panel za dverami, podľa jeho farby je teraz možné rozlíšit jednotlivé výkonové verzie. Teda aspoň niektoré. Základná verzia ho má čierny, vyšia R8 V10 Performance matný titánový. Je tu však aj možnosť príplatkového karbónového, dostupného pre obe verzie. Taktiež je možné priplatiť aj za prednú nárazníkovú lištu z rovnakého materiálu.

Obe verzie bude poháňať 5.2 litová V10. Vo verzii Performance Quattro po novom dosiahne až 456kW/612 koní a 510Nm. To už sú vskutku parametre vrcholového sveta superšportov. Rovnaký motor bude aj pod kapotou slabšej, štandardnej verzie, v ktorej bude odladený na 419kW/562 koní a 550Nm. Slová slabý či slabší tu akosi nepasujú. Podovzok ponúkne väčšie možnosti individualizácie a jazdných režimov pre rôzne povrchy. Ak by ste mali záujem, tak vedzte, že predaj v Európe bude zahájený už v prvých mesiacoch budúceho roku.

Tags: