Nová Octavia RS bude zrejme hybrid

10. októbra 2018 od Aktuality

Škoda Octavia RS bola dlhé roky trochu posmešne vnímaná aj ako „československý tunerský sen“. Treba však uznať, že v posledných generáciach ide o veľmi vydarené a schopné auto. Latka je teda nastavená vysoko a cieľ do budúcna je ju minimálne udržať. 

V roku 2021 si však tento model dosť možno prejde nie evolúciou, ale rovno revolúciou. Šéf vývoja automobilky Christian Strube sa totiž v rozhovore pre Autocar nechal počuť, že: „Octavia RS je ideálnym kandidátom pre hybridný pohon, pretože je to dostatočne výkonná a ekologicky udržateľná varianta“. Tento smer v zmýšľaní značky by nebol ničím neočakaványm, skôr logickým vyústením. Budúci rok je totiž v pláne aj facelift Superbu, ktorý by sa mal dočkať aj verzie Plug-in hybrid, označovanej aj ako PHEV. Taktiež veľké SUV Kodiaq by sa malo v roku 2020 predstaviť v elektrickej verzii.

Zatiaľ nie sú známe technické podrobnosti, Autocar špekuluje že Octavia RS by sa motoricky mohla odvíjať od očakávaného Superbu PHEV. To by bol celkom logický a pravdepodobný krok, nakoľko vývoj úplne novej pohonnej jednotky iba pre Octaviu RS by zrejme nebol ekonomicky ani logisticky výhodným riešením. Na oficiálne informácie si teda ešte musíme počkať, zatiaľ si ale môžeme v galérií pripomenúť aspoň súčasný model.

Zdroj: Autocar

Tags: