Nová Kuga už je na svete

7. marca 2012 od Aktuality  2 komentáre

A predstavila sa samozrejme, kde inde, ako na práve prebiehajúcom autosalóne v Ženeve, ktorý je doslova nabitý novinkami.

Ford Kuga, aj v našich končinách veľmi obľúbené kompaktné SUV, sa tak dočkalo svojej druhej generácie. V Európe sa bude predávať pod svojím tradičným názvom, v Amerike však dostane názov Escape, ktorý je na tamojšom trhu už taktiež zaužívaný. Karoséria novej Kugy sa vyznačuje pomerne agresívnym a dynamickým „lookom“. Predný nárazník s mriežkou masívnych rozmerov a taktiež celkový tvar prednej časti pripomínajú nový Focus. Zadná časť, konkrétne otváranie batožinového priestoru, je zaujímavá jednou špecialitou. Na otvorenie kufra stačí spraviť letmý pohyb nohou pod zadným nárazníkom a ten sa následne otvorí. Rozhodne praktická vec, pokiaľ ste na rodinnom nákupe a máte plné ruky !

Pre interiér je typické použitie čiernych lesklých obkladov v kombinácií s imitáciou hliníka. Zdá sa, že kvalita a ergonómia zasa pokročili o krok vpred.

Ponuka motorov bude zo začiatku pozostávať z dvoch, teda vlastne jedného, naftového dvojlitra s označením TDCI, ktorý sa bude montovať v dvoch výkonových variantách. Slabšia z nich bude disponovať výkonom 103kW/138 koní, silnejšia bude dosahovať 129kW/173 koní. Koniec koncov, tak je tomu aj u súčasnej Kugy. Pravdepodobné je, že pre fanúšikov benzínu bude zatiaľ jedinou možnosťou 1.6 litrový Eco-Boost, ktorý zo seba vydoluje 129kw/173 koní.

Nový Ford Kuga by sa mal na trh dostať koncom tohto roka, koľko si však zaň budú u modrého oválu účtovať zatiaľ nie je známe.

Tags:  

2 comments to Nová Kuga už je na svete

  • ero555wrc  napísal:

    Pekná, stará verzia bola krajšia, táto ma zadok ako hyiundai ix 35

    • Jozef Murarik  napísal:

      Zhodou okolnosti, v sobotu uverejnime test sucasnej Kugy, ktora ma stale co ponuknut.

Napíšte svoj názor

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

*