Náplasťou za absenciu Hyundaiu i30 N v USA má byť Veloster N

17. januára 2018 od AktualityNové modely

V USA Hyundai predstavil novú generáciu zvláštneho kupé kríženého s hatchbackom nesúceho meno Veloster. Na pohľad nudné auto však predviedlo aj výkonnú verziu N. To už je niečo kompletne iné a zrazu aj Veloster dostáva zmysel.

Je jasné, že základ bude podobný ako má u nás i30 N. Dvojliter pod kapotou vytlačil normálnu 1,6-tku. Má výkon 202 kW (275 k) a krútiaci moment 378 Nm, rovnako ako verzia N-performance i30-tky. Prevodovka je výlučne šesťstupňová manuálna. Má však automatické vyrovnanie otáčok.

Vylepšeniami prešiel podvozok, brzdy a vlastne všetko. Veľké brzdové kotúče sú za 18-palcovými diskami. Za príplatok môže mať až 19-palcové obutie. Vizuálne vnemy ešte podporí kompletný balík doplnkov s červenými líniami, podobne ako na i30 N a tiež aj tá bledá modrá farba, znova rovnako ako na i30 N.

Celosvetovo to Hyundai rozdelil. My máme i30 N, v USA budú mať Veloster N. Má sa začať predávať v štvrtom kvartáli tohto roka. Má súperiť s podobnými konkurentmi ako u nás, čiže s Golfom GTI, Civicom Si, Focusom ST, ale aj s Focusom RS, Civicom Type-R, či Golfom R. Rozdiely sú samozrejme vo všetkom možnom, vrátane pohonu, ale ako konkurencia sa brať dajú.

A áno, aj Veloster N má na ľavej strane jedny dvere a na pravej dvoje.

Tags: