Najsilnejší Scooby Diamond Edition iba pre Južnú Afriku

21. novembra 2018 od Aktuality

Subaru Impreza, medzi fanúšikmi nazývané aj Scooby, je bezpochyby jedným z najikonickejších áut aké kedy existovali. Značka síce už nie je aktívna v najvyššej rally lige WRC, aj tak má však skalných fanúšikov stále po celom svete.

A tí z Južnej Afriky majú dôvod na radosť, ktorý im môže zvyšok sveta závidieť. Práve v tejto krajine sa totiž, z iniciatívy miestneho  zastúpenia značky, zrodila najsilenjšia, sériovo vyrábaná Impreza WRX STI v dejinách. Vychádza samozrejme z aktuálneho modelu a nazvali ju Diamond Edition. Ide teda iba o limitovnú edíciu a názov Diamond je tu úplne na mieste, bude totiž vyrobená iba v počte 30 kusov. Vďaka vylepšenému výfuku a preprogramovanej riadiacej jednotke dosiahne táto Impreza výkon 260 kW/349 koní, čo zaručí zrýchlenie z 0 na 100 km/h za približne päť sekúnd. Samozrejme, v dnešnom svete hyperšportov nepôsobia tieto čísla až tak hrozivo, Impreza WRX STI ale vždy bola hlavne o univerzálnosti a schopnosti podávať brutálne nasadenie a výkon na každom povrchu a za každých podmienok. Sme si teda celkom istí, že aj verzia Diamond Edition bude poriadna beštia, ktorá sa nezľakne ničoho. Zvonku je ju možné spoznať podľa krikľavých prahov a lemov nárazníkov. Okrem toho má auto o 20mm širší rozchod kolies a na karosérií možno nájsť aj malé emblémy Diamond Edition

V prepočte na eurá sa jej cena pohybuje zhruba na úrovni 49 000, čo vôbec nie je prehnaná suma aj vzhľadom na to, že sa dá očakávať, že pôjde o žiadané zberateľské kusy. 

Tags: