Nadmieru koní, nadmieru písmen: Porsche Panamera Turbo S E-Hybrid Sport Turismo by TechArt

12. decembra 2018 od AktualityTuning

Počas nedávnych dní sa domovom všetkých profi tunerov stala výstava Autoshow Essen v krajine neobmedzených diaľničných rýchlostí. V spoločnosti TechArt sa nenechali zahanbiť a stvorili skutočné výkonnostné monštrum. Na platforme už aj tak nadupaného Porsche s výkonom 680 konských síl vznikol výtvor hodný povšimnutia.

Grand GT, ako môžeme toto Porsche kategorizovať, dostalo dávku steroidov v podobe 89 koní a 130 Nm naviac. Výsledkom, po úprave benzínovej 4,0-litrovej V8 biturbo, je 790 konských síl (589 kW) a krútiaci moment 980 Nm. Všetok tento akcelerátor adrenalínu je k dispozícii po zvolení jazdného režimu Sport+. Po jeho aktivovaní sa z nuly na stovku dostanete o 0,2 sekundy rýchlejšie ako so základným modelom, za 3,2 sekundy, na 200 km/h sa vyšplhá za 10,6 sekundy a ručička tachometra sa zastaví na hodnote 316 km/h, o niečo viac, ako jeho základ.

Neodmysliteľnou súčasťou je upgrade výfukového systému, ktorý produkuje impozantnú symfóniu lahodiacu sluchu. Neprehliadnuteľná je tiež úprava zovňajšku. Pribudli karbónové prvky, ktoré celú karosériu tak trochu nafúkli a pôsobia svalnato, znak Porsche nahradilo logo TechArt a do očí bijúce neónovo zelené detaily, vrátane 20-lúčových kolies, geometrický vzor na karosérií, kožené športové sedadlá obšívané neónovou niťou a vylisovaným logom úpravcu. Zmeny sú to síce výrazné, no nepôsobia „kolotočiarsky“, za čo im tlieskame.

Napriek obludnému výkonu a dravému výzoru, ostáva Panamera priestrannou štvorkolkou, kde si môžete užiť zábavu napríklad s celou rodinou, ak s vami zdieľa benzínové nadšenie.

Tags: