Mitsubishi Delica nevyzerá úplne delikátne

23. novembra 2018 od Aktuality

Keď Peugeot pretransformoval MPV 5008 do podoby súčasného SUV so siedmimi miestami, stretlo sa to s vlnou nadšenia. Najmä preto, že auto si uchovalo super praktický formát a napriek tomu vyzerá výborne. O niečo podobné sa zrejme s novým modelom Delica D:5 chce pokúsiť Mitsubishi.

Lenže, povedzme si rovno, tu sa o super výzore veľmi vravieť nedá. Auto vyzerá ako vyreazené z krabice od topánok. Predná maska je kolmá, s obrovským hliníkovým grilom a horizontálne i vertikálne uloženými tenkými LED svetlometmi. V interiéri je šesť samostatných sedadiel v troch radách, o praktickú stránku nemáme veľké obavy. Taktiež kvalita japonských áut je povestná, avšak vizáž nebude jeho silnou stránkou. Pod kapotou bude 2.2 litrový diesel s výkonom 170 koní a 292Nm, čo znie veľmi sľubne a adekvátne pre takýto typ vozidla. Prostredníctvom osemstupňového automatu bude výkon možné distribuovať na všetky štyri kolesá. Po technickej a praktickej stránke sa teda na prvý pohľad Delica javí ako veľmi schopný kus auta.

K dispozícií budú dve úrovne výbavy, základná a príplatková Urban Warrior disponujúca napríklad koženými sedadlami či väčšími kolesami. Uvidíme, aká bude naživo, myslíme si však, že toto bude jednoznačne typ auta, ktoré bude bodovať svojou praktickosťou. Vzhľad bude až na druhej koľaji.    

Zdroj/Source:Mitsubishi, Motor1.com

Tags: