Minimálne zmeny zasiahli mini Mini

12. januára 2018 od AktualityFacelifty

Malé auto automobilky patriacej BMW prechádza vylepšením v polovici životného cyklu. Zmenu nie sú zásadné, alebo dobré netreba vylepšovať. Dá sa povedať, že zmeny Mini sú minimálne. O to niektoré detaily pôsobia efektnejšie.

V prvom rade sa trochu zmenili predné svetlá. Halogénové majú čierne prvky. Zaujímavejšie sú však tie zadné. Každé z nich má polovicu britskej vlajky, podobne ako najnovšie koncepty Mini. Brzdové svetlá svietia vertikálne, smerovky horizontálne v stredovom kríži. Toto je naozaj pekný detail.

Nové disky kolies ani komentovať netreba. Dokonca pribudnú aj tri nové farby karosérie. Kým zovňajšok sa takmer nezmenil, vnútro je ešte rovnakejšie. Akoby sa nič nezmenilo. Ale potom si všimnete infotainment. Základný má uhlopriečku 6,5 palca a väčší 8,8 palca. Systém Mini Connected bude využívať všetky dostupné informácie, aby zľahčil cestovanie. Využije na to pripojenie cez 4G LTE.

Ku kozmetickým zmenám pribudne aj jedna technická. V ponuke sa objaví nová prevodovka. Bude to sedemstupňový automat s dvomi spojkami. Výhodou bude asi omnoho nižšia cena ako má osemstupňový automat od ZF.

Tags: