Mini Clubman Scrambler vyzerá, že sa nezľakne terénu

10. júna 2016 od AktualityKoncepty

Mini pripravilo koncept na základe Clubmanu s pohonom všetkých kolies All4. Pri stavbe bola jasná inšpirácia motocyklom BMW R nineT Scrambler. A vyzerá najdrsnejšie zo všetkých Mini, dokonca tak, že by ho mohol riadiť ten najväčší zloduch v sérii o Jamesovi Bondovi.

Agresívnejší vzhľad je prvým atribútom. Ale pridáva sa najmä zvýšená svetlá výška a, čo je mimo spevnených vozoviek najdôležitejšie, aj päťlúčové disky s naozaj terénnymi pneumatikami. Strešný nosič, matné strieborné detaily a matná sivá Midnight Frozen Grey sú tiež vzdialenými odkazmi na motorku.

Vnútro čalúnené hnedou kožou má znova vyvolať myšlienky na jednostopý stroj. nineT Scrambler má tiež hnedou kožou čalúnené sedadlo. Strop je pre zmenu čalúnený alcantarou, čo asi veľmi motorku evokovať nebude, keďže tá strop nemá. Logá však znova nadhodia pôvodnú opakujúcu sa Scrambler tému.

Koncept je postavený na základe verzie Clubman Cooper S All4, čo znamená najvýkonnejšiu benzínovú alternatívu. Má dvojliter TwinPower Turbo s výkonom 141 kW (192 k). Predpokladáme, že zvýšenie a pneumatiky trochu zhoršili dynamické parametre.

Tags: