Mercedes Xko bude mať šesťvalec. Konečne

1. marca 2018 od AktualityNové modely

Mercedes triedy X je zaujímavé auto. Ale veľakrát bol kritizovaný zatiaľ najvýkonnejší motor. Bol to štvorvalec s označením X250d. Ale to už nie je pravda. Prichádza niečo úplne iné, prichádza šesťvalec, prichádza to, na čo všetci čakali.

Nová verzia bude skrytá za označením X350d. Pod ním sa bude schovaný trojliter V6 s prepĺňaním a výkonom až 190 kW (258 k). Krútiaci moment je pritom 550 Nm. Auto má sedemstupňový automat s redukovanými prevodmi a za príplatok aj zadným uzamknuteľným diferenciálom.

Stovku veľké auto zvláda za 7,9 sekundy. Maximum je pritom 205 kilometrov za hodinu. Nájde sa však niekto, kto to chce skúšať? To zrýchlenie áno, ale máme na mysli skôr tú maximálku. X350d má stály pohon všetkých kolies, ale posiela 60 percent na zadnú nápravu.

Aj napriek tomu, že ide skôr o luxusný pick-up s terénnejšími črtami, stále je schopný aj mimo cesty. Svetlá výška je 222 milimetrov a dokáže prebrodiť až 600 milimetrov.

A teraz prichádzame k tomu najdôležitejšiemu. Vnútro sa vôbec nezmenilo. Radiaca páka nie je pod volantom, je stále tam, kde aj pri X250d. A práve samotná páka bola jedným z najkritizovanejších prvkov. Rovnako ako výlučne tvrdé plasty v spodnej časti prístrojovky. Asi si na to len musíme zvyknúť. A kde je vlastne vzduchový podvozok?