Mercedes ukázal okruhovú verziu AMG GT R s dodatkom Pro

30. novembra 2018 od AktualityFacelifty

Mercedes si pripravil ďalšiu inováciu svojho najšportovejšieho modelu AMG GT. Pozostáva najmä z nových svetiel, ktoré sa inšpirovali v AMG GT so štyrmi dverami. LEDky budú aj lepšie svietiť, to je jasné. Ale väčšie zmeny nastali v interiéri.

Nový volant má dotykové plochy na ovládanie jednotlivých displejov. Áno, aj pred vodičom je veľký displej miesto kruhových stupníc. Parametre 12,3-palcového displeja ovládate ľavou dotykovou plochou. Pravou dotykovou plochou dokážete ovládať centrálny až 10,1-palcový displej. Ak by náhodou ovládanie na volante nevyhovovalo, tak je dotyková plocha aj na stredovej konzole.

Dobre, to je všetko fajn, dokonca základ GT a GT C bude mať iné koncovky výfuku. Ale pribudne aj niečo extra. Tým bude okruhová verzia AMG GT R Pro. Bude mať trochu iné aerodynamické prvky s veľkým krídlom vzadu a krídelkami na prednom nárazníku. Taktiež budú sériovo keramické brzdy.

AMG GT R Pro bude mať nastaviteľný kompletne celý podvozok. Nebude to však elektronicky, ale napríklad tlmiče budú nastaviteľné manuálne, rovnako ako stabilizátory a tiež ramená zadnej nápravy.

Najvýkonnejší okruhovo zameraná model bude mať rovnaký motor ako AMG GT R. Ponúkne až 427 kW (580 k). Motor bude, samozrejme, štvorlitrový osemvalec s dvojitým prepĺňaním. Ak ho chcete, tak už si ho môžete objednať.

Tags: