Mercedes konečne ukázal prvý model EQ, má dojazd až 450 kilometrov

5. septembra 2018 od AktualityNové modely

Mercedes už dlho ukazoval modely, ktoré boli konceptami elektromobilov EQ. Až doteraz, teraz automobilka ukázala prvý z novej rady modelov. Nie je to prvý elektromobil, lebo len aktuálne ponúka triedu B s týmto druhom pohonu.

Prvé EQ sa bude celkovo volať EQ C 400 4Matic. To znamená, že si Mercedes necháva ešte miesto na iné verzie, s iným výkonom. Je už hneď jasné, že to je Mercedes, už keď sa na toto elektroSUV pozriete. Má všetko, čo Mercedesy charakterizuje. Teda má veľký predný znak a tvary tiež adekvátne tomuto dizajovému obdobiu automobilky. Len vzadu to skôr pripomína koncept Maybachu SUV sedan. Tiež má spojené svetlá. To má ale aj Porsche Cayenne a Macan.

Interiérovo sa tiež EQ C nevzďaľuje od tradičných tvarov súčasných Mercedesov. Nájdete tam veľký dvojitý tablet, bez toho nové Mercedesy nie sú. A tiež v ňom nájdete interface z Áčka, MBUX. User Interface vám umožní komunikáciu s autom hlasom. Nie je to úplná novinka, ale Mercedes to má dotiahnuté najďalej. To však nevylučuje, že sa s autom pohádate.

Pohon auta majú na starosti dva asynchrónne motory, ktoré majú celkový výkon 300 kW (408 k). Krútiaci moment je 765 Nm. Stovku má aj s ťažšími batériami v priebehu 4,9 sekundy a maximálka je obmedzená na 180 kilometrov za hodinu.

Samotné batérie Li-Ion majú kapacitu 80 kWh. Pričom pri rýchlonabíjaní 110 kW sa nabije z 10 na 80 percent za 40 minút. Podľa NEDC vraj prejde na nabitie až 450 kilometrov. A proti komu ho Mercedes postavil? Proti BMW iX3, Jaguaru i-Pace a tiež Audi e-tron quattro. Úprimne, vyzerá veľmi dobre, ale z ponuky Mercedesu si aj tak vyberiete AMG G63, keď už SUV.

Tags: