Lister LFT-666 je stelesnené dielo satanovo

3. augusta 2018 od AktualityNové modelyTuning

Jaguar F-Type máme veľmi radi, podľa nás patrí k jedným z úplne najkrajších áut súčanosti. A ešte radšej ako my ho asi má rád britský úpravca Lister a jeho zákazníci. Iba nedávno bol totiž predstavený prototyp 666bhp ktorého predobjednávky boli beznádejne vyčerpané ešte predtým, než sa spustil oficiálny predaj.

Angličania nezaváhali a pre takúto vlnu záujmu sa rozhodli auto ešte vylepšiť, výsledkom ich snahy je Lister LFT 666 ktorý verejnosti predstavil svoje pekelné veličenstvo prvého augusta. Cifru v jeho názve nie je ťažké dešifrovať, skutočne ide o jeho výkon v konských silách. Jedná sa o najrýchlejší a najluxusnejší model, aký kedy bristký úpravca vypustil do sveta zo svojej dielne. Oproti bežnému F-Type ho odlišujú nárazníky, karbónové panely karosérie, difúzor, predná mreža, širšie blatníky,odľahčené kolesá ale aj podvozok, riadenie a časti interiéru. A samozrejme znak. A motor, 666 koní v útrobách peklostroja.

Dobrou správou je, že bodykit za £9,750 bude dostupný aj pre majiteľov sériového F-Type. Tento balík bude mať jednoduchý názov LFT, bez diabolského odkazu v podobe troch šestiek za ním.

Zdá sa, že v Listeri majú produktívne obdobie a odvahu íst do naozaj „veľkých vecí“. Ich najnovšou ambíciou je totiž zobrať do parády model F-Pace a vyrobiť z neho najrýchlejšie SUV jazdiace na tejto planéte. Vzhľadom k ich predošlej práci nemáme pochýb, že je tu veľká pravdepodobnosť splnenia tohto neľahkého plánu.

 

Tags: