Hyundai Kona Night Edition v štýle black on black

Hyundai Kona sme nedávno testovali a práve tento crossover sa teraz dočkal aj edície Night, ktorá by mala na trh prísť v septembri.

Na fotkách síce vidíme šedú verziu Galactic Gray, k dispozícii ale bude aj čierna Ultra Black a biela Chalk White. Takže, názov edície je síce Night, ale ten je odvodený skôr od doplnkov a detailov než od samotnej farby karosérie. Kona Night Edition sa totiž vyznačuje nahradením chrómových a strieborných častí karosérie čiernymi. Maska, disky, zrkadlá, prahy či nárazníky nesú túto farbu. Perfektne vyzerajú hlavne nové disky s tenkými lúčmi a červenými stredmi. V kabíne si môžete všimnúť zasa čierne kľučky či lakťové opierky na dverách. Bohužiaľ, viac fotiek interiéru zatiaľ Hyundai nezverejnil, avšak taktiež sa dá očakávať, že všetky svetlé doplnky kabíny budú nahradené tmavými. Strieborné by ale mali ostať napríklad pedále.

Pod kapotou by mal byť 1.6 litrový turbobenzín s výkonom 130kW/175 koní, skombinovaný s automatom DCT. Bohužiaľ, Hyundai nezverejnil zatiaľ presné ceny ani počet kusov, ktoré plánuje vyrobiť. Taktiež nie je známe, či bude k dispozícii aj iná motorizácia alebo pohon všetkých štyroch kolies. September je tu však už čoskoro a tak nebudeme musieť čakať dlho.