Kombi Audi Prologue je nakrajší koncept automobilky

26. februára 2015 od AktualityKoncepty

Automobilka so štyrmi kruhmi si do Ženevy pripravila nový koncept. Autosalón bude miestom odhalenia Prologue Avant. Jasné, kombi, olympiáda a do tretice chýba už len jedno. Bude pod kapotou TDI?

V každom prípade by sa tam zmestilo. Na koncept Audi natlačilo laserové maticové svetlá. Karoséria zabudla na kľučky celkovo a sústredila sa na poriadne vyrysované pohľady. Dvere otvoríte pomocou senzoru schovaného do chrómového lemu okna. Spojler na kufri je už potom len detailom, rovnako ako 22-palcové disky kolies s tvarom pripomínajúcim súčasné modely.

Interiér tiež stavil na jednoduchosť. Nič zbytočné a predizajnované. Ako základné stavebné prvky boli použité materiály ako hliník, tmavé jaseňové drevo, či koža Unikat. Aj keď to tak nevyzerá, tak v interiéri sa skrývajú až tri dotykové obrazovky a dva odnímateľné OLED displeje pre zábavu zadných pasažierov.

Áno, pod kapotou je TDI! Trojliter spolupracuje v rámci hybridného ústrojenstva s elektromotorom a batériami s kapacitou 14,1 kWh. Celkový kombinovaný výkon sa dostal na 335 kW (455 k) a krútiaci moment vrcholí hodnotou 750 Nm.

Automobilka uvádza zrýchlenie na stovku v priebehu 5,1 sekundy, maximum obmedzené na 250 km/h a kombinovanú spotrebu 1,6 litra na sto kilometrov. Pritom na elektrickú energiu má Prologue Avant zvládnuť až 54 kilometrov.

Jasné, je to Quattro a bude inšpiráciou pre nové modely. Žeby predzvesť nápadov pre novú Á štvorku?

Tags:  ,