Kia Cee’d – Starý známy nový Cee’d prichádza na scénu

11. januára 2012 od Aktuality

Populárny Kórejčan so slovenským rodiskom, hatchback Kia Cee’d, konečne pred svetom odhalil svoju dlhoočakávanú budúcu podobu.

Stalo sa tak ešte pred tohtoročným autosalónom v Ženeve. Práve toto miesto má byť dejiskom oficiálnej premiéry nového modelu tohto obľúbeného hatchbacku, ktorý zdieľa podvozkovú platformu s Hyundaiom i30. Podľa slov samotných predstaviteľov automobilky Kia, ich nové dielo je v porovnaní s predchodcom dospelejšie, ale zároveň neprišlo ani o svoj športovejšie ladený charakter.

Tieto ich slová majú dokazovať kvalitnejšie materiály použité v interiéri a jeho celkovo kvalitnejšia, na vodiča orientovaná, ergonómia. Chrómové orámovanie okien je dôkazom, že na materiáloch sa príliš nešetrilo a Cee’d zrejme skutočne dospel. Na nejaké predčasné súdy o jeho dizajne je však ešte dosť skoro, auomobilka totiž vypustila do sveta iba jedinú fotku.

Podobne skromné sú taktiež informácie týkajúce sa motorov, avšak chyruje sa, že v pláne je aj výroba hot-hatchu s motorom 1,6 GDI turbo s výkonom 150kW/201 koní, ktorý má pôvod v Hyundai Veloster. Na detaily si tak pravdepodobne budeme musieť počkať do marca.

Začiatok predaja nového Cee’du je naplánovaný zhruba od polovice tohto roka.

Tags: