Kemping s motorkami? Žiadny problém, Citroën má riešenie

8. novembra 2018 od AktualityMotocykleSprávy

Poznáte to. Hotelové dovolenky sa vám nepozdávajú, priviazať sa ku konkrétnemu miestu v podobe prenajatého apartmánu tiež nie, máte to radi pekne nadivoko, v kempe. Keď si zmyslíte, že chcete zmeniť lokalitu, tak proste naštartujete karavan a presuniete sa. No čo v prípade, že si chcete užiť slnko, čistú vodu a piesok (nie pri miešačke, ale niekde na riviére), aj so svojimi dvojkolesovými miláčikmi? V tomto bode nastúpili kompromisy. Malý stan, len pár vecí do kufrov, ktoré vám pridajú na váhe a odpore motorky. S týmto je ale vďaka Citroënu koniec. Riešenie sa volá Jumper Bike Solution. A je skutočne famózne.

Spomínate si na starý Citroën Type H Wild Camp? Pri príležitosti 70-teho výročia tohto modelu pripravila francúzska automobilka pár chuťoviek. K nim radíme aj biker–pozitív úpravu Jumper Bike Solution. Ponúka ubytovanie až pre štyroch pasažierov a dve mašiny. K dispozícií je dvojlôžko pod strechou s výklopnou markízou, ďalšie, do bokov korby sklápateľné lôžko na celú šírku vozidla, ktoré po sklopení uvoľní priestor pre vzácny dvojkolesový náklad a kuchynský kút. Takže už žiadne kompromisy.

Samozrejmosťou je dostatok úložného priestoru na všakovaké vybavenie, či už pre vás alebo vašich tátošov. Tento cargo pomocník je použiteľný aj pre iné aktivity, ako len kempingové dovolenky. Čo takto kompaktné depo na preteky, vrátane dielne a spálne v jednom vozidle? A keď potrebujete využiť celý nákladný objem, žiadny problém. Všetko zvnútra viete vymontovať a máte klasickú dodávku. Skutočne multifunkčné.

Čo sa týka pohonu, na miesto určenia vás dopraví vznetová strojovňa s výkonom 157 konských síl (115 kW), to nie je márne. Praktickosť technických riešení je nepopierateľná, integrované vysúvateľné lyžiny, vodiace koľajnice, kotvenie kolesa vo vzpriamenej polohe motocykla, pohodlný priestor na sedenie, spanie a tiež možnosť pripraviť si brunch ako sa patrí.

Predbežné odhady na cenu tohto biker pomocníka sa pohybujú niekde v rozmedzí 55-tisíc eur. Nič hrozivé, keď si spočítame možnosti využitia tohto vozidla. Tak čo, zainvestujete do rozšírenia možností ešte väčšej slobody a komfortu na dvoch kolesách?

Tags: