Keď Volkswagen povie, tak je naozaj posledný

3. marca 2015 od AktualitySprávy

Keď Horacio Pagani povie, že táto Zonda je posledná, tak sa tomu nedá úplne veriť. Ak príde dostatočne solventný zájemca, tak ho netreba dvakrát presviedčať. Lenže ruku na srdce, koľkí by reálne dali prednosť Huayre pred Zondou?

Ale keď majstro vo Volkswagene povedie: „Zis iz d lazt Vuron,“ tak to bude pravda. Nemecká precíznosť by im nedovolila pokračovať ani za reálnu, nie dampingovú cenu auta. Veď už vraj pripravujú monštrum, čo bude mať 1500 koní a bude lietať a ponárať sa ako ponorka.

Posledný Veyron dostane názov La Finale. Bude jemne odkazovať na ten úplne prvý. Celkovo sa bude volať Bugatti Veyron Grand Sport Vitesse La Finale a bude niesť poradové číslo 450. No, z Veyronu je masovka.

Červeno-čierna je tým spojivkom s prvým kusom. Vnútro zase ponúkne kombináciu béžovej a tmavej červenej. Červenú farbu nesie aj obkladový karbón a obligátny slon. Logo La Finale je vyšité na opierkach hlavy.

Pod kapotou, za prednými sedadlami, je umiestnený motor W16 s objemom 8 litrov a štyrmi turbami. S výkonom 882 kW (1200 k) a krútiacim momentom 1500 Nm tiež dá 410 km/h a stovku za 2,6 sekundy.