Keď Renault ešte vylepší výborné Clio RS Trophy

12. januára 2018 od AktualitySprávy

Renault Clio RS Trophy sme mali v redakcii nedávno a bol naozaj famózny, ak boli dobré cesty. Zvuk dokonalý, tvary tiež pekné. Nová verzia bude mať označenie RS 18 a bude vychádzať práve z Trophy so všetkým, čo je preň charakteristické.

Označenie RS 18 bude odkazom na monopost na túto sezónu. Sezónu 2018, ak ste náhodou zostali v minulom roku. RS 18 bude mať štandardne výfuk Akrapović, rovnako ako RS Trophy. Motor s výkonom 162 kW (220 k) a krútiacim momentom 280 Nm zostáva rovnaký.

Limitka bude tak najmä vizuálnou výhrou. Ku čiernej farbe so žltými lištami sa pripája logo RS 18 na predných dverách. Mimochodom, tá žltá nie je obyčajná, ale Sirius Yellow, čiže tá, čo je bežne na celej karosérii Clia RS a predchádzajúceho Megane RS.

Vnútri je najskôr viditeľná lišta prahu s poradovým číslom. Ale nové sú lemovania výduchov klimatizácie s karbónovým povrchom. My by sme do rovnakého odevu dali aj všetky červené detaily prístrojovky.

Špeciálna séria má za úlohu dôstojne sa rozlúčiť so súčasnou generáciou Clia. V Paríži, na jeseň, sa predbežne má objaviť nástupca.

Tags: