Keď Porsche nevyrobí GT3 RS Targa, príde úpravca

10. januára 2018 od AktualityTuning

Porsche 911 GT3 RS je pojem vo svete rýchlych áut. Ale prečo nie je aj otvorená verzia? Jednoduchá odpoveď. Načo? Ale taká Targa by nemusela byť úplne od veci. Stále si zachováva siluetu 911 a pritom má možnosť otvorenia strechy. Targa má predsa svoje samostatné čaro.

Ale mcchip-dkr nespravil úplne GT3, ale len zvýšil výkon a pridal pár detailov. Na začiatku bola 911 Targa 4 GTS. Takže štvorkolka. Výkon motora sa podarilo dostať na 422 kW (574 k) a krútiaci moment na 675 Nm. Pritom sériové hodnoty sú 336 kW (455 k) a 549 Nm. Zvýšenie výkonu priniesli väčšie turbá, iné zvody a úprava softu.

Zlepšenie podvozku prichádza vo forme setu od KW a o brzdenie sa starajú keramické brzdy PCCB. Ale kolesá sú priamo z GT3 RS. Vpredu majú priemer 20 palcov, vzadu 21 palcov. Zvonku upravená Targa vyzerá tiež ako GT3 RS. Má predsa špeciálne blatníky, originálne nárazníky a aj detaily. Normálne by sa takto upravená Targa mohla predávať priamo v showroomoch značky.

Vnútro dýcha retro atmosférou. Čalúnenie kožou je len na bokoch sedadiel, stred je čalúnený látkou s šachovnicovým vzorom, čo je odkaz na klasické Porsche.

Tags: