Japonci si užijú novú Hondu Odyssey

2. októbra 2013 od AktualityNové modely

Honda Odyssey je kultové japonské auto, ktoré sa ale predáva len na domácom trhu a jedna verzia je aj v USA. Verzia pre JDM dostane novú generáciu už túto jeseň. Výstavnú premiéru by mohla zažiť už na najbližšom autosalóne v Tokiu.

Model s novými tvarmi priniesol len evoločné zmeny. Krátka kapota a výrazná predná maska sú najvýraznejšími prvkami predku spoločne so svetlami natiahnutými až na boky karosérie. Zvyšok vyzerá ako tradičný van s posuvnými dverami. Bočné línie pozvoľna prechádzajú do zadnej časti so spojlerom na streche a znova výraznejšími svetlami.

Interiér akoby sa posunul vyššie na rebríčku a ponúka v niektorých verziách aj drevo na prístrojovke a kožené čalúnenie. Práve luxusnejšie výbavy obsahujú aj nastaviteľné sedadlá v strednom rade s vysúvateľnou oporou nôh.

Honda tvrdí, že nová verzia Odyssey je postavená na novej platforme s malou výškou, čo nahráva vnútornému priestoru. A tiež vraví, že pod kapotou budú výkonné a úsporné motory poskytujúce nadpriemernú dynamiku. Tvrdeniam veríme, len chceme vedieť, prečo sa tento konkurent Volkswagenu Sharan nedostal aj na starý kontinent.

Tags: