Inovované Audi TT od pôvodného takmer nerozoznáte

24. júla 2018 od AktualityČlánky

Audi TT je niektorými považované za kadernícke auto. Ale všetci vieme, že to sú predsa Mazdy MX-5 :D. Dobre, teraz vážne, Audi TT vo svojej tretej generácii má pekný vzhľad, asi najkrajší zo všetkých generácií. A zjavne to vedia aj dizajnéri.

Ani naozaj pozorné oko nepostrehne okamžite zmeny. Trochu iná je singleframe predná maska, takisto ako výduchy na boku a časti zadného nárazníka. Nič zásadné, len naozaj takmer neviditeľné detaily. A vo vnútri to tiež nie je žiadna tripová jazda, všetko je tam, kde bolo.

Výrazná zmena nastala v označovaní a to Audi začalo riadne šifrovať. Za 40 TFSI s výkonom 145 kW (197 k) sa skrýva dvojliter. Za 45 TFSI s 180 kW (245 k) sa tiež skrýva dvojliter. No a za TTS s 225 kW (306 k) sa skrýva, hádate správne, dvojliter. Akurát prvé dva môžu byť aj predokolkami s manuálom. Automat je pre 45 TFSI Quattro a TTS.

Novinkou ešte väčšou je však zmena základnej výbavy. Bude obsahovať aj Audi Drive Select, dažďový a svetelný senzor, pár drobností a hlavne Virtual Cockpit. Takže už ručičky v aute nebudete mať na prístrojovke, už zostanú len tie na volante a tie zaťaté do madla dverí spolujazdca.

Nové, teda len vynovené, aj to nie príliš zásadne, Audi TT sa na trhu objaví koncom roka ako modelový rok 2019.

Tags: