Hyundai Santa Fe sa trochu priblíži Kone

7. februára 2018 od AktualityNové modely

Hyundai Santa Fe je naozaj príjemné auto, ale už sa na ňom pomaly podpisuje zub času a prichádza čas na generačnú obmenu. Automobilka toto využila a ukazovala rôzne detaily v tízingovej kampani. To sme jediní, ktorým toto už trochu vadí? Postupné naťahovanie zákazníkov a vlastne všetkej verejnosti už nie je cool.

Nová generácia však prichádza s dvomi novými fotkami reálneho auta. Spredu Santa Fe vyzerá ako luxusná Kona. Ale naozaj luxusná aj s lakovanými nárazníkmi. Auto má rovnaký štýl prednej masky, ako každý nový Hyundai. Začalo to s najnovšou generáciou i30 a odvtedy je maska na každej novinke.

Zaujímavé je, že nová generácia nebude vyzerať tak obrovsky. Celkové tvary skôr naznačujú kompaktnosť. Vieme, že auto bude minimálne rovnako veľké, ale nebude ako obor vyzerať.

Interiér nebude mať ostré hrany, veď nepozeráme do Volkswagenu. Oblé a hladké línie sú základom tvarov. Stredová konzola má tradičné ovládanie klimatizácie, ktoré nie je ukryté za displejom. Na vrchu v strede je dotykový displej, ale stále má niekoľko hardvérových tlačidiel a dva otočné ovládače. Celkovo zase vyzerá interiér príjemne a dúfame, že bude aj adekvátne kvalitný.

Na domácom kórejskom trhu je pod kapotou dvojliter a 2,2-liter na naftu. Pozitívom bude možnosť použiť automatickú prevodovku s ôsmimi stupňami. Štandardom má byť pohon všetkých kolies. O Grand Santa Fe sa zatiaľ nehovorí, ale určite niečo so siedmimi miestami bude.