Hyundai do sveta vypustil prvé fotografie Sonaty

Model Sonata síce už nie je vlajkovou loďou značky Hyundai ako kedysi, aj tak však ide o jeden z ich najvyšších modelov. Na autosalóne v Ženeve sa síce deje veľa zaujímavých vecí, nová Sonata tam ale ešte nie je. Zatiaľ nám musia stačiť iba oficiálne fotografie tohto sedanu vyššej strednej triedy, ktoré automobilka vypustila do sveta.

Veľa detailov zatiaľ známych nie je, vieme však aspoň to, že karoséria do dĺžky narastie o 45 mm a rozšíri sa o 25 mm. Taktiež bude bližšie k vozovke a to o 30 mm. Toľko nudná reč čísel, v praxi sa dá očakávať priestorenejší interiér. Prednej časti dominuje veľká maska, ktorá prechádza do zaujímavo zaoblených výduchov v nárazníku, vzadu zasa do oka padne úzke brzdové svetlo pozdĺž celého veka kufra. Zadok nám trochu pripomína Volvo S90, rozhodne ale netvrdíme, že ho kopíruje.

Je patrné, že interiér sa vezie na vlne minimalizmu, ktorý je súčasným trendom. Tlačidiel je poskromne a väčšina funkcií sa bude zrejme ovládať prostredníctvom veľkého dotykového displeja, kúrenie a teda aj klimatizácia však má samostatné fyzické ovládače.  Štvorramenný volant má pomerne netradičný tvar, budíky budú plne digitálne. Celkové tvary interiéru sú udajne inšpirované stíhačkami, či ich tam vidíte alebo nie už necháme na vás.

Medzi najinovatívnejšie prvky výbavy, o ktorých zatiaľ vieme, bude patriť odomykanie dverí prostredníctvom aplikácie smatrfónu. Viac sa dozvieme už v apríli, kedy Hyundai na autosalóne v New Yorku oficiálne odhalí Sonatu naživo.