Hviezdny hothatch z A-čka od Brabusu

18. decembra 2018 od AktualityTuning

Ak máte zálusk na menší, nadupaný malý Mercedes-Benz, aktuálne máte viacero možností. Je tu A35 AMG, v čakárni už stojí A45 AMG. No možnosť je tu aj menej sériová. V Brabus-e si vzali do parády model A250, predokolku aj verziu 4Matic.

Pár spoločných znakov s verziou AMG nájdeme, najvýraznejším je krídlo pomáhajúce prítlaku (aj navýšeniu štýlu), umiestnené na streche. Aby bolo vozidlo neprehliadnuteľné, môžete si zvoliť až 20-palcové dvojfarebné kolesá s veľkým B v strede, ktoré je neodmysliteľne umiestnené aj ako veľké logo v strede mriežky chladiča a nahrádza pôvodnú hviezdu.

No najpodstatnejšou časťou je motor. 2,0-litrový preplňovaný benzínový štvorvalec, produkuje po úprave v stajni Brabus, výkon až 270 konských síl (199 kW) a 430 Nm, ručička tachometra sa zastaví až na elektronicky vyregulovanej maximálnej hodnote 250 km/h. S PowerXtra B 25 S paketom sa pri stlačení pedála akcelerátora až na podlahu dostanete z nuly na stovku za konkurencieschopných 5,9 sekundy. Nejde totiž len o vzhľad, ale najmä o ohurujúce výkony na vozovke.

Na akustickú prezentáciu sú k dispozícií viaceré možnosti. Základom, spoločným pre všetky, sú celooceľové výfukové zvody. Najviac chlapácke je prevedenie štyroch koncoviek impozantne svietiacich z prídavného lesklého difúzora s aktívnymi klapkami. To už sa domov nepozorovane nedoplížite. Ak ale chcete trochu zvýšiť svetlú výšku, je tu možnosť výfuky schovať pod nárazník, tak ako u klasickej verzie A250.

V už aj tak dosť luxusnom interiéri plnom kože, môžete si ešte vybrať ďalšie prvky z Alcantary, detaily z lešteného hliníka vrátane pedálov a dokonca aj plyšové podlahové koberčeky. Takže už žiadne zablatené trekové obutie ani hipstersky ufúľané tenisky, pekne vyzuť a zaboriť chodidlá.

Brabusácki pracanti ale nespia a už teraz ohlásili na nadchádzajúci rok 2019 upgrade dieslového agregátu v triede A.

Tags: