Honda preladila Jazz na tretiu generáciu

Nový Jazz sa v Európe začne predávať už v lete tohto roka. Základná silueta sa v porovnaní so súčasnou, teda druhou, generáciou veľmi nezmenila. Ale novinka bude mať ostrejšie rezané tvary. V podstate to je európska verzia americkej Hondy Fit.

Predná maska ostrejšími tvarmi hlási svetu, ku akej automobilke malé auto patrí. Aj keď je stále krpcom, narástol Jazz o 95 milimetrov na dĺžku, z čoho 30 pribudlo na rázvore. Nádrž je, podľa zvyku pri Honde, pod prednými sedadlami. Vďaka lokácii paliva sa podarilo použiť výklopné sedáky zadnej lavice Honda Magic Seats.

Kufor narástol na 354 litrov a po sklopení sa dostane na 884 litrov. V interiéri treba spomenúť aj sedempalcový dotykový displej so systémom Honda Connect. Ponúka aj prístup na internet aj k správam, dopravným informáciám a internetovým rádiám.

Jazz bude zdielať platformu a technické riešenia s HR-V. Z neho príde aj 1,3-litrový štvorvalcový motor Honda Earth Dreams Technology. Maximálne ponúkne 75 kW (102 k) pri 6000 otáčkach. Buď mu bude asistovať šesťstupňový manuál, alebo bezstupňové CVT.