Genesis G70 sa púšťa do trojky

22. septembra 2017 od AktualityNové modely

Genesis je tá značka, čo sa trhla od Hyundaiu. To znie parádne, že? Nie, netrhla sa, Hyundai Genesis sám vyčlenil ako samostatnú prémiovú značku. A nie je sa čomu čudovať, že začína s modelovou ofenzívou. Nový model G70 je zameraný na to, aby konkuroval trojke od BMW a Céčku od Mercedesu.

Športovo strihnutý sedan má veľký potecniál. Vyzerá, že patrí do rodiny Genesis, najmä prednou maskou. Ale práve v maske má aj divný obdĺžnik radarového tempomatu. To je trochu fail. Interiér je trochu menej zaujímavý, ale aspoň nebude odpútavať od riadenia samotného. A nakoniec je celkom čisto navrhnutý. Nesmie samozrejme chýbať tabletový displej. Zasúvať sa určite nebude.

Zaujímavé je použitie motorov. Zadný náhon ako štandard určite poteší. V US and A bude základom dvojliter s turbom a výkonom 184 kW (250 k). Zaujímavejší je 3,3-litrový motor V6 s turbom dosahujúci 269 kW (365 k), lenže ten má pohon všetkých kolies. Na stovke bude za 4,7 sekundy. Do Európy sa dostane aj 2,2-litrový naftový motor s výkonom 147 kW (200 k). Stále však volíme ako najlepšiu pohonnú jednotku ten dvojliter s turbom.

Verzie Sport budú mať Launch Control, dynamický vektoring krútiaceho momentu a samosvorný diferenciál. Dokonca dostane aj posilňovač riadenia s variabilným účinkom a nastaviteľný podvozok. Ok, takže ho chceme do garáže. Dvojliter s turbom a samosvorom vzadu.

Tags:  ,