Fotoreportáž Retromobile Paris 2016

9. februára 2016 od AktualityReportážeSprávy

Každoročná výstava Retromobile v Paríži aj tento rok predviedla neuveriteľné množstvo historických vozidiel. Cena niektorých sa nedá ani odhadnúť, preto na niektorých z nich aj svietila ceduľa so súčasnou hodnotou.

Tento rok sa výstava významne rozšírila, aby uspokojila dopyt po výstavnej ploche. Návštevníci tak mali viac priestoru získať informácie, prípadne obdivovať nespočetné množstvo veteránov. Viac ako 500 historických vozidiel ste si mohli pozrieť za vstupné 18 eur (predpredaj 16 eur).

Okrem starčekov sa na ploche objavili aj nové vozidlá. Napríklad taký koncept Chironu od Bugatti, alebo funky elektrický Citroën e-Méhari. Okrem Ferrari, či Porsche sa dalo pokochať aj na 2CVčkach, ktoré sú celkom dostupné, lebo na jednom svietilo cenové rozpätie 8-12 tisíc eur. A povedzme si na rovinu, nový elektrický Méhari zostal v tieni toho klasického.

Slintať sa dalo aj nad takými legendami ako Ferrari 355, Jaguar E-type, Renault 5 Turbo 2 a veľkým množstvom Porsche. Ale to Méhari, ako mali žandári… To by bol v zime štýl!