Ford ukázal plug-in hybrid Transit Custom, ale aj inovovaný veľký Transit

19. septembra 2018 od AktualityFacelifty

Ford sa pustil do úprav úžitkového modelového radu nedávno Transitom Custom. Ale veľký Transit stále na svoj moment čakal. A dočkal sa, moment je tu. Facelift najväčšieho modelu v ponuke úžitkových Fordov automobilka aktuálne predviedla.

O veľkom Transite automobilka hovorí ako o dvojtonovom. Teda, že odvezie až dve tony. Ale nejdeme sa hádať. Poháňať ho budú vylepšené motory s objemom dva litre a nižšou spotrebou.

Zaujímavá je ale možnosť mikrohybridu s 48V sústavou. Pri mestskej jazde dokáže ešte viac znížiť spotrebu. Vtedy rekuperuje energiu a ukladá ju do Li-Ion akumulátora. Tú potom využíva na pohon. A čo dokáže vaša dodávka?

To je ale nič, Transit Custom sa na IAA v Hannoveri predviedol ešte extrémnejšie. Hybrid dostal, medzi dodávkami, na novú úroveň. Prišiel totiž s plug-in hybridnou verziou. Toto je to, čo svet potrebuje. Nie, iróniu tam nehľadajte. Elektrické dodávky sú celkom nereálne v reálnom svete. Ale PHEV? To už je niečo iné.

Transit Custom PHEV dokáže na nabitie prejsť až 50 kilometrov. Po meste to je ideál. No a mimo sa zapojí, wait for it, litrový trojvalec. Čakali ste niečo iné? Funguje ako generátor na predĺženie dojazdu. Celkový dojazd by tak mohol byť až 500 kilometrov.

Ten PHEV Transit Custom je fakt dobrý nápad! Bravo, Ford!

Tags: