Ford ponúkne úžitkovú verziu malej Fiesty

25. apríla 2018 od AktualityNové modely

Ford má celkom široké portfólio úžitkových vozidiel. Aktuálne pribudne ďalšie. Bude to vlastne Fiesta so zaplechovanými zadnými oknami. Komu sa zdá Transit Courier príliš veľký, alebo chce lepšie rezať zákruty, ten bude mať radosť. ST Van však asi nebude.

Zaplechované zadné okná znamenajú aj odstránenie zadných sedadiel. Miesto nich je nákladný priestor s objemom 1 meter kubických. Pre predstavu, je to 1000 litrov. Ford udáva nosnosť až 500 kilogramov. Priestor je obložený trvácnym plastom a spodná časť zase gumovým kobercom.

V motorovej ponuke bude litrový EcoBoost s výkonom 92 kW (125 k) a 1,5-litrový naftový motor dosahujúci 88 kW (120 k). Spotreba sa od bežných modelov príliš líšiť nebude. Vnútri malý Ford aj ako úžitkové auto ponúkne SYNC3, Apple CarPlay, Android Auto a všetkých pomocníkov ako má osobná alternatíva.

Verzia Sport Van bude maž 18-palcové zliatinové disky a nárazníky, ktoré nezaprú inšpiráciu v reálnej Fieste ST. Motor, trojvalec, s objemom 1,5 litra však pod kapotou nebude. A predpokladáme, že na slovenskom trhu ani úžitková verzia nebude. Veď tu na také auto veľmi nie je trh.

Tags: