Ford konečne ponúkne Raptor aj Európanom

22. augusta 2018 od AktualityNové modely

To, o čom sa špekulovalo pekne dlho, príchod Raptora do Európy, bude realita. Nebude to nijaký vyhynutý živočích z Jurského parku, ale surovosťou bude niečo podobné. Ford pripravil pre Európu Ranger Raptor.

Na prvý pohľad je jasné, že predný a zadný nárazník sú iné, takisto ako prahy a ten plastový kus nad ložnou plochou. Kolesá sú väčšie, svetlá výška tiež vzrástla. Vizuálne vylepšenia, v tomto prípade, pomáhajú aj v teréne. Najmä keď sa pozriete na tlmiče, tie sú iné ako sériovo.

Úplne iný je aj motor. Zatiaľ vždy sme testovali 3,2-litrový radový päťvalec so šesťstupňovým automatom a výkonom 147 kW (200 k). Nový motor s objemom dva litre bude mať, vďaka turbám, vyšší výkon. Ponúkne až 154 kW (210 k) a 500 Nm. To najväčšie prekvapenie je ale prevodovka. Bude ňou desaťstupňový automat.

Ford predstavil novú verziu na gamerskej výstave Gamescon. Prečo? Lebo od októbra bude tento model dostupný aj v hre Forza Horizon 4. Reálne k zákazníkom sa takáto vylepšená verzia dostane až v polovici budúceho roka.

Tags: