Facelift Oplu Zafira som kompletne odignoroval

5. augusta 2016 od AktualityFacelifty

Na konci mája dostal Opel Zafira facelift. A nepísal som o ňom. Prečo? Lebo Opel na mňa kašle a aj napriek viacerým žiadostiam mi neposiela tlačové správy. To, že v redakcii nemáme autá na testy sa dá zvládnuť. Ale aby mi pripomienka inovovaného modelu musela prísť od švajčiarskeho importéra začiatkom augusta je celkom sila. Tak som vyvinul úsilie a našiel čo sa vlastne na MPVčku zmenilo.

Do predaja sa má dostať už v septembri, takže je najvyšší čas na pár info. Inovovaný model jasne pripomína novú Astru a zbavil sa tak hypermoderného predku. Nehovorím, že úzke svetlá boli zlé, boli fakt nadčasové a pôsobili ako z budúcnosti. A to bol pre konzervatívnych klientov značky s bleskom asi nestráviteľný problém.

Nový predok pôsobí hlavne konzervatívnejšie, ale istú dávku dynamiky mu uprieť nemožno. Predné svetlá sú úplne nové. Ich celý názov znie LED Adaptive Forward Lighting. Takže sú adaptívne. Cool. To vždy poteší, najmä keď sa zotmie.

Interiér je lepší, má menej tlačidiel. Takže už nepripomína počtom prvkov ovládanie raketoplánu. Funkcie sú schované v dotykovom displeji IntelliLink. Sedempalcový displej dokáže zobraziť dokonca aj Apple CarPlay a Android Auto. Ak to vôbec niekto používa.

Do výbav pribudli aj systémy Opel Eye s kamerami, výstraha pred predným nárazom, indikácia vzdialenosti od auta pred vami (natlačenie sa na nárazník tak získava nové dimenzie) a čítanie značiek. V ponuke bude aj adaptívny tempomat a systém varujúci pri opustení pruhu a nastaviteľný podvozok FlexRide.

Motory sa veľmi meniť nebudú. Naftové budú, benzínové budú a Opel ponúkne aj plynový pohon.

BTW, ďakujem slovenskému, teda aj českému Oplu za pripomenutie, že sa mám regnúť na medzinárodnú mediálnu stránku značky.

Tags: