Elektrická nálož v podobe Pininfarina Battista prekoná aj Chiron

15. marca 2019 od AktualityNové modely

Výkon 1 900 konských síl (1 397 kW) a točivý moment 2 300 Nm, toľko dostanete, keď v jednej miestnosti zavriete inžinierov pracujúcich pod značkami Bugatti, Ferrari, Lamborghini, McLaren, Porsche a mnohými ďalšími. Čerešnička na torte? 4 elektromotory.

V Automobili Pininfarina tvoria umelecké diela už od roku 1930. Prvým počinom v divízií automobilov bola Alfa Romeo 8C 2300. Odvtedy vytvorili mnoho modelov, prevažne talianskych značiek. Aktuálny výtvor, pod vlastnou značkou, je mimoriadny nielen dizajnom, ale aj technickým prevedením. Pininfarina Battista vytlačí z elektromotorov umiestnených v každom kolese maximálnu rýchlosť 350 km/h. Hodnoty akcelerácie sú taktiež ohurujúce, 100 km/h dosiahne za menej ako 2 sekundy, k tristo sa dostane za 12 sekúnd, to sú časy, v ktorých sa ani nestihnete spamätať, že sa vozidlo už rozbehlo. Kapacita batérií 120 kWh ponúka dojazd až 450 km.

Dizajn karosérie je dokonalý v každom detaile. Línie sú nielen opticky lahodiace, no najmä aerodynamicky prepracované, aerodynamiku podporuje aj aktívny výklopný zadný spojler. Masívny výkon je prenášaný k vozovke cez pneumatiky Pirelli P Zero. Nabíjací konektor, umiestnený všetkým na očiach, pod sklom v strede medzi zadnými LED svetlami, je tiež dizajnovým prvkom. Kokpit korešponduje s futuristickým dizajnom karosérie. Vodičovi sprostredkujú všetky potrebné informácie tri displeje s optimálnym sklonom pre vysokú bezpečnosť. Na strednom sa zobrazujú základné údaje o jazde. Vpravo je navigačný systém s vysokým rozlíšením, vľavo sa zobrazujú technické údaje o vozidle a nastavenie jazdných režimov.

Cena zatiaľ známa nie je, no pokiaľ máte seriózny záujem, v stánku Pininfarina si môžete nechať vypracovať cenovú ponuku. Výroba sa začne v roku 2020. Vznikne 150 kusov.