East Coast Defender rozširuje ponuku o Range Rover

18. apríla 2018 od AktualityTuning

East Coast Defender sa na trhu postupne etabluje ako renomovaný úpravca ikonického auta. Popri Twisted a Kahnovi je ďalší do partie. Tentoraz prichádza s novým produktom. Tým je starý Range Rover. A je dokonalý.

A teraz sa dostávame k základnému bodu. Keďže už to nebudú len Defendre, tak sa názov East Coast Defender mení na ECD Automotive Design. To nie je zrovna ľahké na zapamätanie.

Ale naspäť k Range Roveru. Pôvodné kusy niesli označenie aj Range Rover Classic. A jeden z nich prešiel prestavbou v ECD. Všetky prvky karosérie sú obnovené a vyzerajú ako keby prišli z fabriky priamo. Iné sú smerovky, ale tie pridávajú imidž.

Úpravca vymenil všetko, čo sa dalo, ale tak, aby dokázal zachovať pôvodné črty auta. Nové sú teda brzdy, ložiská a komponenty podvozka. Výrazná výmena sa udiala pod kapotou. Motor LS3 od General Motors dodá požadovaný výkon. Má objem 6,2 litra a GM ho používa pre Camaro a Corvette.

Atmosférický agregát produkuje až 309 kW (420 k). To je celkom slušný nárast oproti motoru Rover V8 s objemom 3,9 litra. Ten mal 131 kW (178 k). Osemvalec od GM je spojený s automatickou šesťstupňovou prevodovkou. Zaujímavé je, že ECD vytvorilo kompletne novú kabeláž a použilo LEDky pre všetky vonkajšie svetlá.

Tags: