Dva nové Defendre od East Coast sú parádne

23. marca 2018 od AktualityTuning

East Coast Defenders sa postupne na scéne úpravcov Defenderov derie hore. Pomaly sa tak pripája k menám ako A.Kahn a Twisted. Začínajú to byť stále väčšie bomby. A teraz sa objavili nové dve verzie. Jedna je Project Venture a druhá Project Dark Knight.

Project Dark Knight nemá nič spoločné s Batmanom. Názov skôr reflektuje čiernu farbu karosérie. My by sme ho možno nazvali Project Punisher a doplnili logá na dvere, ale to je subjektívne. Na aute je aj kompletný ochranný exoskelet a predný nárazník nie je práve plastový  tiež. Je z poriadnych oceľových rúr. Celý pocit trochu degradujú 20-palcové zliatinové disky s lesklým povrchom. Vnútro stavilo na kombináciu čiernej a hnedej. Sedenie je pre šiestich a všetci budú počuť aj ozvučenie Sony. Ale teraz to prichádza. Naftový motor je minulosťou. Pod kapotou je GM 5,3 V8 s výkonom 235 kW (320 k) spojený so šesťstupňovým automatom.

Project Venture si necháva klasický Land Roverovský odtieň farby. Je to zelená Keswick, rovnaká ako bola na edícii Heritage. Ochranný exoskelet je aj tu, ale nárazník ostal normálnejší. Oproti temnému rytierovi priam dokonale vyzerajú zliatinové disky s priemerom 18 palcov od Kahna. Vnútro má vo veľkom použitú sivú kožu a tiež má miesto pre šiestich. Lenže pod kapotou je niečo iné. Osemvalec ostal, rovnako ako šesťstupňový automat, ale motor má objem 6,2 litra a výkon 316 kW (430 k).

Len taký nápad, Mopar má, vraj, začať predávať krabicový motor s Challengeru Demon s výkonom 588 kW (800 k). Just sayin’…

Project Venture

Project Dark Knight

Tags: