Dekapitovaná 911-tka prichádza

10. januára 2019 od AktualityNové modely

Po novom modeli 911 s pevnou strechou, predstavenou na autosalóne v Los Angeles, odhalili v Porsche oficiálne fotografie 911 Cabriolet pre rok 2020, verziu S a aj s pohonom všetkých kolies, 4S. Nielen to, ale prezradili aj pár údajov, ktoré v nás vyvolali blažený úsmev.

Keďže ide o kabriolet, podstatným údajom je manipulovateľnosť so strechou. Tú zdvihne do uzamknutia a naopak za 12 sekúnd, otvárať a zatvárať ju môžete až do rýchlosti 50 km/h. Strecha je plátenná, je to klasický prvok, ktorý nie každému vyhovuje. No ku tomuto ikonickému vozidlu typických tvarov, podľa nás, jednoducho neodmysliteľne patrí.
Aj keď v tomto prípade Carrera prišla o strechu, vzácne to je to jediné, čo odbudlo. Ostali všetky prvky aktívnej bezpečnosti aj asistenčné systémy, vrátane nočného videnia. Do vienka dostala 3,0-litrový, plochý šesťvalec s dvojitým turbom, známy z už predstavených modelov s pevnou strechou s prívlastkom S. Výkon dostali na úroveň 450 konských síl (331 kW) a 529 Nm točivého momentu. Prevodovka je osemstupňová, dvojspojková, spolupracujúca aj s hybridnými verziami. Zapracovali aj Wet-mode, čiže nastavenie pre vozovku ovplyvnenú nepriazňou počasia, pre bezpečný príjazd do cieľa za každých okolností, doteraz bol integrovaný len do verzií s pohonom všetkých kolies, po novom ho dostane celé modelové portfólio.

Svižnosťou bude verzia Cabriolet o niečo pomalšia, ako model s pevnou strechou. Či už S-ko, ktoré sa vyšplhá z nuly na stovku za 3,7 sekundy alebo 4S, ktorý zvládne z nuly na stovku za 3,6 sekundy. Tieto hodnoty je možné vylepšiť s dodatkovou výbavou Sport Chrono Package, čo ubereie 0,2 sekundy. Maximálnu rýchlosť má, naopak verzia s pohonom len zadnej nápravy, o niečo vyššiu, dostane sa až na hodnotu 305 km/h.

Keď zablúdime do bilancovania financií, za odobratie strechy si trochu priplatíte, konkrétne o 11 tisíc EUR, oproti verziám s pevnou strechou. Za Carrera 911 S Cabriolet skasíruje Porsche 110 tisíc EUR, za pohon všetkých kolies, 4S Cabriolet, to bude 117 tisíc EUR. Menej karosérie, no viac štýlu.

Tags: