Defender s motorom z Corvette

12. októbra 2018 od AktualityTuning

Aj dve zdanlivo protichodné chute niekedy v spojení fungujú prekvapivo dobre, niečo ako kombinácia slaného a sladkého. Napríklad zmrzlina s príchuťou slaného karamelu. No a presne také je aj toto auto. Legendárny Land Rover Defender s motorom z Chevroletu Corvette ktorému prináleží rovnaké prídavné meno.

Tuningová firma E.C.D. Automotive Design, ktorá už vytvorila niekoľko bláznivých Defenderov, sa rozhodla, na popud zákazníka, tentokrát zobrať V8 z Corvette LS3 s výkonom 321kW/430 koní a napchať ho do dlhej hranatej karosérie označovanej ako 110. V spojení s výfukovým systémom Borla a čiernym lakom karosérie je ako posol z pekla. Názov tohto projektu je jednoducho Evolution. Okrem čierneho laku je výnimočný aj bodykitom Kahn, masívnymi 20″ kolesami a vpredu samozrejme nechýba navijak Warn. Toto nie je žiadne mestské SUV ale offroad do najkrutejších podmienok. Vnútri sa o krutosti veľmi hovoriť nedá, interiér je skôr luxusný ako sparťanský. Povedzme si ale rovno, sedadlá majú síce super anatomický tvar ale kožené prešívanie interiéru pôsobí už tak trochu gýčovo a kolotočiarsky. Červené budíky a malý kožený volant momo dávajú jasne najavo, že toto nie je obyčajná naftová td5.

Keďže ako bolo spomenuté, Evolution je iniciatívou a požiadavkou zákazníka, výroba ďalších kusov nie je v pláne. Avšak, keď dokázali toto, na akú šialenosť sa môžeme v ich podaní tešiť nabudúce?

 

Tags: