Dacia pridáva do ponuky zaplechovaný Duster

22. mája 2018 od AktualityNové modely

Nedávno Ford predstavil Fiestu Van. To však nie je jediné malé auto prestavané zaplechovaním okien a vyhodením sedadiel na úžitkovú verziu. Napríklad Dacia má v ponuke Sandero Fiskal, ale aj väčší Logan MCV Fiskal. Na niektorých trhoch sú na takéto úžitkové vozidlá nižšie dane ako keby majiteľ používa na rovnaký účel osobné vozidlo so sklopenými sedadlami.

Predstavte si, že máte keteringovú spoločnosť a robíte akcie v Alpách. Defender už nie je v ponuke, potrebujete štvorkolku, na Mercedese triedy E All-Terrain predsa jedlo voziť na horskú chatu nebudete. Duster Fiskal je tak ideálny pomocník. Má ložnú plochu až 1,64 metra a aj niekoľko bodov na ukotvenie nákladu. Zatemnenie nie je spravené len plastovým panelom miesto okien, je to reálne zaplechovanie.

Objem nákladného priestoru je asi toľko, ako má aj osobný Duster s piatimi sedadlami, so sklopenými tými zadnými, až 1604 litrov pre štvorkolku. No a aká bude cena? Čakáte, že bude Fiskal lacnejší ako osobák? Nie. Daňové úľavy stoja, v Rakúsku, naviac až o 1 730 eur. Takže reálne si kúpite Duster a necháte si ho prestavať na menej variabilný a horšie predajný. Asi sú tie úľavy naozaj veľké.

Tags: