Carlex doladil pick-up X-Class od Mercedesu (na dva spôsoby)

20. marca 2018 od AktualityTuning

Carlex sa pustil do Mercedesu triedy X. Áno, presne do toho, čo sme mali nedávno na krátke vyskúšanie. Teda nie do toho konkrétneho kusu, ale všeobecne, do modelu. A hneď upravil dva kusy, jeden je zameraný skôr na terénne prejazdy a druhý na cestu.

Terénne zameraná verzia úpravy stojí 13 995 eur. A vyzerá tak, že prežije aj nukleárny výbuch a následné zamorenie zombíkmi. Výzor zmenili rozšírené blatníky, zadný rám nad ložnou plochou a tiež šilt s LEDkovými svetlami. V prednom nárazníku je dokonca zakomponovaný navijak.

Interiér terénnejšej verzie je skôr o prečalúnení sedadiel a novom venci volantu. Ten plast nad radiacou pákou zostal rovnako zlý ako sériovo.

Drrahšou alternatívou je cestná, úprava stojí 16 995 eur. Má väčšie otvory v nárazníku, viac sa ponáša na pôvodný koncept pick-upu. Je naozaj športovejšie strihnutý, dokonca stojí na 22-palcových zliatinových diskoch. A môže mať aj keramické brzdy.

Lenže tým zásadným prelomom je interiér. Carlex je známy preštylizovaním čalúnenia sedadiel. Ale tu je niečo, čo celý interiér posúva na novú úroveň. Tmavočervenou kožou je potiahnutá aj prístrojová doska a všetky časti, ktoré sme kritizovali pri prvej jazde na Xku. Ako doplnok žiarivej kože sú karbónové lišty.

Tags: