Cadillac Escalade pre modelový rok 2015 sa nescvrkol

8. októbra 2013 od AktualityNové modely

Cadillac ukázal, ako bude vyzerať Escalade novej generácie. Po postupnom uvoľňovaní obrázkov jednotlivých detailov, ktoré už nie je ani napínavé ani vtipné predviedol celé auto v plnej kráse.

Hrany sa ku Cadillacu hodia viac ako ku ktorejkoľvek inej automobilke. A Escalade len zväčšuje to, čo je na ATS a CTS. Zmeny medzigeneračne nie sú zásadné a niektoré črty ostávajú zachované. Napríklad tá obrovská mohutná predná maska chladiča má len trochu iný tvar, ale veľkosť sa nezmenšila.

Najviac sa dizajnéri hrali s interiérom. Ten sa zmenil úplne. Cadillac použil kvalitnejšie materiály a modernejšie tvary. Pred vodičom už nie sú klasické prístroje, ale podobne ako v prémiových autách z Európy a Citroëne C4 Picasso jeden veľký LCD displej. V tomto prípade s uhlopriečkou 12,3 palca. Do inteiréru sa dajú nakonfigurovať všetky gadgety, ktoré sú aj v ostatných autách. Takže nemusíte byť ukrátení ani o prehrávanie BluRay diskov, či odizolovaný trojitým tesnením dverí.

Podvozok bol zosilnený a ponúka aj nastavenie tlmičov, Magnetic Ride Control. Diferenciál disponuje možnosťou automatického uzavretia a bezpečnosť iste podporia kotúčové brzdy ne všetkých kolesách. Počkať, to niekde na tak veľké auto dávajú bubny?

Motor bude tradične veľký osemvalec s objemom 6,2 litra, ako v predchodcovi a bude mať výkon 313 kW (420 k) s krútiacim momentom 623 Nm. Spojenie so šesťstupňovým automatom bude v USA poháňať štandardne zadnú nápravu, 4×4 bude príplatkové. Výroba nového modelu, označeného ako modelový rok 2015 bude spustená na jar 2014. Do Európy sa určite dostane aj ako megahybrid.

Tags: