Brabus 700 4×4² je šialená variácia Géčka odporujúca rozumu

17. decembra 2018 od Aktuality

Povedzme si to hneď na začiatok, hľadať v tomto aute akékoľvek racionálne opodstatnenie by bol asi veľmi dlhý a zbytočný myšlienkový pochod bez výsledku. Totiž, aký zmysel dáva napchať šialených 700 koní do hranatého ortodoxného offroadu, akým je Mercedes triedy G?

A práve v tom je jeho čaro, isté veci sú proste úžasné v tom, že nedávajú absolútne žiaden zmysel a odporujú zdravému rozumu a práve kvôli ich šialenej podstate ich proste chcete. Týmto myšlienkovým konceptom sa zrejme riadil dvorný úpravca Mercedesu – Brabus, keď stavali 700 4×4² Final Edition, vychádzajúci z modelu G63 AMG. Pôvodný 5.5 litrový osemvalec sa im podarilo vyladiť na 515 kW/ 700 koní a 960Nm, čoho výsledkom je, že tento hranatý kolos dokáže na stovku vystreliť za päť sekúnd. Ešte bláznivejšie je, že oproti bežnej verzii má toto auto zvýšený podvozok a v teréne je tak schopné predvádzať ešte beštiálnejšie kúsky než sériový model. Celkovo sú k dispozícií štyri jazdné režimy Comfort, Sport, Off-Road a Indiviudal,ktoré dokážu meniť aj svetlú výšku. Pri takomto výkone sa samozrejme veľmi hodí, že na ceste môžete auto znížiť. Pneumatiky Pirelli Scorpion ATR však majú pomerne hrubý vzor a sú určené skôr na jazdu mimo asfaltové cesty a práve kvôli nim má 700 4×4² maximálku zníženú iba na 210 km/h. 

Predpokladáme, že väčšina z desaťkusovej produkcie skončí v Spojených Arabských Emirátoch, ak by ste však mali záujem, pripravte si vskutku nemalých 209 000 Eur.

 

Tags: